2012 Gelinbaşı Saç Modelleri

Yazan 13 Haz, 2012

2012 yazına girerken düğün sezonları açıldı. Evlilik hayalleri kuran genç kızlarımız aylar önce nasıl bir gelin başı , nasıl bir makyaj yapacağını araştırmaya başladı. Sizler için bir kaç model araştırdık. Biz örnekleri sunalım sizlerde Beğenip beğenmeyeceğinize karar verin. Gelinbaşı modellerinde son yıllarda en çok kullanılan stiller topuz ve örgü stilleri olmasına rağmen sizlere bugün farklı stilleri verme eğiliminde bulunacağız. Saçlarınızı düğüne 3-4 ay kala uzatmaya başlamalı ve uzun bir saç ile o güne merhaba demelisiniz. Uzun saç ile model yapma şansı daha çok olduğu için uzmanlar uzun saçı tavsiye etmektedirler.

Boho Saç Modelleri

2012 gelinbası modelleri  2012 gelinbaşı saç modelleri

Boho stilleri en çok kullanılan gelinbaşı saç modelleri arasındadır.  Örgü, katlı, dalgalı gelinbaşı modelleri çok moda. Fakat boho stillerinde ki dalgalar saçlara verilen hacimler gerçekten büyüleyici. Saçınızın arkasına kullanmış olduğunuz kurdale, çiçek aksesuarları ile saçlarınızı daha çok göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. Bu saç modeli daha doğal ve fazla abartılı olmadığı gibi doğal bukleli görünümlerde hedeflenmektedir. Kabarık saçlarınızı tepede toplayarak üzerinde çiçek aksesuarları deneyebilirsiniz. Fakat düğünün derecesine göre modernlik göreceli bir kavramdır daha farklı, daha modern görünmek istiyorsanız yine klasik yöntem olan topuz saç modelleri ne başvurmanız gerekir.

gelinbaşı saç modelleri  gelin saç modelleri

Havalı Saç Modelleri Tercihiniz Olsun

Saçlarınıza hacim katın, saç aksesuarlarını saçınızın arkasında kullanırken hacimli ve havalı saçlar tercih edilmelidir. Yumuşak dokulu, Kabarık bir model seviyorsanız bu model tam size göre.  Bu stil romantik aynı zaman da biraz oynak model. Eğer bu stilleri tercih edecekseniz saçlarınızın ön tutamlarını bukleler halinde rahat bırakın. Saçınızın arka tarafını tel tokalar ile tutturun üzerinde bir aksesuar kullanın. Bu model içinde saçlarınızın uzun olması ve geriye doğru bukleler yapılması gerekmektedir.

Gelinbaşı saç modelleri  gelin saç modelleri

Toplu Saç modelleri

Toplu saçları tercih edebilirsiniz. Düğün saçları sadece kişisel değil düğünde davetli kişiler tarafından da beğenilmesi gerekir. Elbiseye, ayakkabıya uyması gelinin kendini güzel hissetmesi önemli etkenlerdendir. Bu yüzden toplu saçlarda tercih edilebilir.  Eğer daha basit modeller tercih edilmek isteniyorsa at kuyrukları denenebilir. Daha modern tercihlerde ise topuz modelleri en uygun seçimdir. Topuzlarınızın ön kısımlarına sivri uçlu buklelerin yapılması çok modern ve çok favori bir stil olarak bilinir. Tabi bu sizin ve çevrenizin sizi nasıl göreceği ile ilgili bir durum olduğu için en doğru kararı yine siz vereceksiniz.Categories : Saç Modelleri, Topuz - Abiye Modelleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)