2012 Modası Saç Renkleri

Yazan 28 Mar, 2012

2012 modası saç renkleri diyince herkesin aklına parlak renkler geliyordur. Bu yıl farklı tonlar, parlak ve canlı tonlar ön plandadır. Bütün dizi ve filmlere baktığımız zaman en sıcak tonların kullanıldığını görüyoruz. Ancak saç rengi seçmek için profesyonel kuaförlerde renk uzmanlarından yardım isteyebilirsiniz. Çünkü saç rengini değiştirmek için bir çok etken bulunmaktadır. Giydiğiniz kıyafet, yapacağınız makyaj bile bunları etkilemektedir. Fakat ten renginiz saç yapınız öncelikle önemlidir. Cansız saçlarınıza canlılık enjekte etmek yine renk değişimi ile mümkün olabilir. Bu yüzden bu yılın modasına kulak verin ve sizlerde canlı tonlar kullanmaktan kaçınmayın. Saçlarınız da gölge, röfle gibi eğilimleri değerlendirirken ten renginizin bunu kaldırıp kaldıramayacağını göz önünde mutlaka bulundurmalısınız.

2012 moda saç renkleri  2012 modası saç renkleri

Kırmızı Tonları

Kırmızı tonlarının bu yıl çok revaçta oldu. Her yerde kırmızı ton mutlaka var. Kızıllar, karameller, bakır tonları bal köpüğü gibi renkler canlılık katar. Sıcak tonların vermiş olduğu enerji ile bahar aylarında göz kamaştıracaksınız. Bunların yanı sıra kırmızı tonlarda gölgeler de çok moda, kış mevsiminde gölgeler pek uygun bulunmadı. Genelde tek renkler tercih edildi fakat bu sefer gölgelerde moda. Kızıl ve siyah tonlarının bir birleri ile uyumu ön planda tutuluyor. Bunların dışında sarı tonları ile kızıl tonları kombine edilerek kullanılabiliyor. Bu tür saç rengi tonlarında ten rengi de göz ardı edilebiliyor. Çünkü gölgeli olduğu için  ten rengini kamufle etmede bazı tonlar kullanılabiliyor.

Kızıl gölgeler  Kızıl Mavi Gölgeler

Yeni Çıkan Renkler

Canlılık ve Parlaklık dışında da bir çok farklı saç renkleri kullanılmaya başladı. Natural renkler daha doğal görünümler moda olmasına rağmen tek renk ve mor gibi karamel bakırı gibi yeni çıkan saç renkleri gündeme damgasını vurmaya devam ediyor. Hayalinizde ki renkleri tercih etmek için bir uzman ile görüşmeden önce kendi evde yapabileceğinizi düşünün. El beceriniz var ise evde kendiniz de bir kaç farklı rengi birleştirerek güzel sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Karamel Bakır  Patlıcan Moru

Saç Renginizin Daha Kalıcı Olmasını Sağlayın!

Saçlarınız da boya uygulaması var ise saçlarınızı boya koruyucu şampuanlar ile yıkalamalısınız. Bunların dışında saç renginize göre koruyucu bakım kremi kullanmanız gerekir. Mesela kızıl renk koruyucu maskeler de bulunmaktadır. Biraz araştırarak saçlarınızdaki boyanın saçlarınızda daha uzun kalmasını sağlayın. Hem kesenize hemde saçınıza iyilik yapmış olursunuz.Categories : Saç Renkleri

Comments

One Response to “2012 Modası Saç Renkleri”

Trackbacks

Check out what others are saying about this post...
  1. Serpil Çakmaklı diyor ki:

    çok güzel renkli ve eğlenceli saç modelleri var.Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)