Bob Saç Kesimleri

Yazan 25 May, 2012

Son Saç Trendlerinde bob saç kesimleri ne sıkça yer verildiğini gördük. Bob saç modelleri tarihi çok eski yıllara kadar dayanmaktadır. Bu sezonda popüler olan bob saçlar oldukça hoş bir görünüm kazandırır. Saçlarınıza uyguladığınız canlı ve saç renkleri trendlerine uygun bir saç boyası ile daha güzel bir hava yakalayabilirsiniz. Küt ve katlı boblar bu yıl daha çok kullanılmaktadır. Yaptığımız incelemeler sonunda yüz şekli ve saç dokusu ile ilgili olarak saç boyutları değişiklik kazanmaktadır. Fakat en moda olan bob orta boy kesilen saç modelleri olarak göze çarpmaktadır. Bu yıl bob kesimleri daha şaşırtıcı ve daha çok ünlü tarafından kullanılmaktadır.

bob saç modelleri bob-sac-kesim-modelleri

Yeni Trend Küt ve Katlı Boblar

Daha zarif bir silüet oluşturan omuz hizasından kesilmiş bob modelleriküt ve katlı tercihleri ile farklılık yaratıyor. Katlı kesimler saçların hacim kazanmasına da yardımcı olduğu gibi göze daha hoş bir görüntü veriyor. Küt saçlar zaten yıllar boyu orta boy saçlar için ideal kesim olurken boblarda da küt kesimler dikkat çekiyor. Omuz hizasında olan kütler ve enseden kesilen küt kesimleri daha modern bir görünüm veriyor. Katlı tercihlerde asimetrik uçlara sahip modeller de oldukça beğeni kazanıyor. Fakat yüz şeklinize göre önce bob modelinizi belirlemeli daha sonra ise asimetrik mi katlı mı saç modeli tercih edeceksiniz onu belirlemelisiniz.

bob-sac-kesimi bob-sac-kesimleri

Dalgalı Bob Saç Kesimleri

Yeni teknolojininde gelmesi ile saç modelleri bile değişti. Bob kesimlerinde dalgalandırılan modeller oldukça moda oldu. Yukarıda örnekteki bob kesimleri bu tarz stil kapsamına girmektedir. Saç uçlarına verilen hacim ise ayrı bir hava yakalamasına neden olmuştur. Saçların yüz şekline göre hacimlendirilmesi gerekir. Kendi yüz şeklinizi belirleyerek bu işlemleri yapmanızı önermekteyiz. Artık bob saç modelleri de doğal dalgalara sahip ilgi çekici bir model olmuştur.

bob-kesimi-sac-modelleri bob-kesim-modelleri

Yüzü Çerçeveleyen ve Kahkül Boblar

Bob saç modelleri nde yeni bir trend olan kahkül kesimleri, yüzü çerçeveleyerek kare bir yapıya büründürür. Bu tarz kesimlerde uçlara verilen asimetrik kesimler daha çarpıcı bir model yaratmaya yardımcı olur. Genelde bu tarz saçların daha koyu renklerden tercih edilmesi ilginç olsada yüz çerçeveleme işlemi yapıldığı için sarı, kızıl gibi tonlar pek uygun olmazlar. Daha canlı parlak renkler için tercih edeceğiniz boblar dalgalı ve katlı modeller olmalıdır.Categories : Saç Kesimleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)