Bu Sezonun Orta Saç Modelleri

Yazan 13 Nis, 2012

Bu sezonun favori saçlarını biraraya toplayarak orta kesilmiş saç modelleri hakkında örnekler sunacağız. Aşağıda sunulan modeller güncel moda olan kesimlerden meydana gelmektedir. Bu yıl en çok kullanılan dalgalı modeller, asimetrik kesimler, doğal görünümlü gölge modelleri, bob kesimleri ve yüz çerçevelenmiş küt kesimler ön planda olmuştur. Bu yıl orta boy saç modelleri arasında en çok kullanılan saçların üstlerinin düz olduğu ve uçlara indikçe dalgaların yoğunlaştığı modeller olup, oldukça doğal bir görünüm kazandırdığı gibi saçları muhteşem göstermekte oldukça başarılı ve dalgaların vermiş olduğu hacim ile saçlar sağlıklı bir görünüm ile boy gösteriyor. Küt, bob ve geometrik kesimler her yıl kullanılsa da bu yıl biraz daha fazla ilgi gösterildiğini görmekteyiz.

Dalgalı orta saç modelleri  Orta Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı modeller her zamanın en çok beğenilen, saçlara vermiş olduğu görünüm açısından ayrı bir hava katan, hacimli, sağlıklı canlı bir saç için iyi bir zemin hazırlayan saçlardır. İlkbahar ve sonbahar da saçlara canlılık enjekte edildiğini düşünürsek bu sezon canlı saçların çok fazla olacağı görünümler ön planda olacak. Saçlarınızın canlılık kazanması için saçlarınıza evde bakım yapabilir, Doğal saç maskeleri kullanabilirsiniz. Evde doğal formüller ile kimyasal bir ürün kullanmadan kendi malzemelerinizi yaratabilir saçlarınıza zarar vermeden parlaklık ve canlılık kazandırabilirsiniz. 

Asimetrik Saç Modelleri  Asi Orta Saç Modelleri

Asimetrik Saç Kesimlerini Tercih Edin.

Asimetrik saç kesimler bu yıl her zamankinden daha fazla beğenilmekte ve her zamankinden daha fazla kullanılmaktadır. Asimetrik kesimler hem farklı bir görünüm kazandırılmasın da hemde sade olan saçlarda fark yaratmasına yardımcı olmaktadır. Dağınık saçların uçlarına asimetrik şekiller verilmesi de bu yıl oldukça favoridir. Bob kesilmiş saçların sağ ve sol uçlarının oval bir şekilde aşağıya doğru dik kesmesi, yüz çevresinde oluşturulan çerçevelendirme işlemleri de oldukça bu yıl fazla. Bu stillerde canlı renklerin tercih edilmesi kızıl, sarı, karamel gibi koyu siyah parlak tercihlerin yapılması bu sezon moda durumda olmuştur.

Sarı Asimetrik Saç Modelleri  Platin Sarı Orta Saç Modelleri

Orta Saç Modellerinde Açık Sarı Modası

Orta saçların bu sezon açık renklerinin tercih edilmesi, ensenin kısa önlerin daha uzun olduğu, saç tutamlarının sivri uzun olması da genç kızlar tarafından aşırı bir talep gösterildiği görülmüştür. Yukarıda ki sağda olan örneğimize baktığımızda dağınık saç kitlelerin bohemsi bir hava ile bezenmesi yine sezonun favori saçları arasındadır.

Bu örneklerin dışında yumuşak dalgalar, bukleler, ince stiller, asimetrik değişik şekiller bu sezon kullanım açısından fazla olacaktır. Saç şekillendirme araçları ve bir saç fırçası ile evde yapabileceğiniz saç modelleri arasında olanları sizlere yansıtmaya çalıştık. Güzel kadın saçından belli olur sözünü lütfen unutmayalım.Categories : Saç Modelleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)