Gençler için 2012 Kısa Saç Modelleri

Yazan 2 Oca, 2012

2012 yılına girmişken genç kızlarımıza uygun olan hafif uçuk kaçık çılgın kısa kesimli saç modelleri ne bir göz atmak istedik. Moda dünyasında yeri olan saç modellerini incelediğimizde kısa kesimleri önemli bölüm oluşturmaktadır. Kısa kesimli saçlar daha çok kısa boylu kızlarımıza önerilmektedir. Uzun boylularda pekte hoş durmamaktadır. Ultra kısa kesimleri tercih eden kızlarımız saçlarında fark yaratmak istemektedir. Bu da saçlarınıza uygulayacağınız saç boyası ile kolayca olabilmektedir. Kısa kesimlerde röfle, balyaj gibi uygulamalar popüler olmakla birlikte çılgın renklerde bu yıl çok kullanılmıştır. Örnek verecek olursak platin, turuncu, kızıl gibi dikkat çekici renkler ön planda tutulmuştur. Kısa kesimlerde kumral, kahve gibi renkler çok sade olduğundan pek rağbet görmemektedir.

kisa karamel saç modelleri kisa-rofle-balyaj uygulamasi

Sert Kıvrımlı Saçlar

Yukarıda gördüğünüz modeller sert uçlar bırakılarak asimetrik kesimlerin tercih edildiği, dore karamel tonlarında parlak saç renkleri ön planda tutulmuşturç. Diğer örnekte gördüğünüz sarı saç rengi üzerine mor bir balyaj tonları uygulamasını göreceksiniz. Punk, Rock gibi müzik severler daha çok bu tip saç modelleri kullanmaktadır.  Yüz şeklinizin ince ve şekilli olması bu saç kesimini kullanmanız için yeterlidir. Bu tarz saç stillerinde göz ve ten rengi aranmaz fakat saç rengi uygularken ten rengi çok önemlidir.

Kızık saç renkleri 2012 kisa Kısa platin saç renkleri

Kısa saçlarda Canlı Renk Uygulamaları

Mat saç renklerinden bıktıysanız canlı saç boyaları tercih ediniz. Platin ve kızıl tonları bu yıl oldukça moda durumdadır. Platin saç rengi tercih etmeniz durumunda ten renginizin uygun olması önemlidir. Soluk beyaz bir tene sahip iseniz platin tonlarını uygulayabilirsiniz. Fakat platin tonları genelde sarı saç renkleri için gölge veya röfle uygulamalarında çok hoş olmaktadır. Örnekteki kızıl tonlarında ise gördüğünüz üzere siyah yansımalar bulunmaktadır. Bu da ten rengine göre bir çalışma yapmak demektir. Kızıl tonlar pembe ve beyaz ciltler için mükemmel bir renktir. Fakat biraz buğday biraz bronzlaşırsa tenimiz kızıl saç kötü bir performans göstermektedir. Bu yüzden siyah ışıltılarla bu kötülüğü alabilirsiniz. Kızıl tonlar yaz güneşinde ve bahar mevsiminde çok sık kullanılan mevsimsel tonlardandır.

Saç Modellerine gelince Platin de dağınık ve yumuşak kıvrımlı kızılda ise yapışık klasik bir stil tercih edilmiştir. Bu tercihinizi ruhsal haliniz ve kişiliğinizi ön planda tutarak karar vermeniz gerekmektedir.

kısa sarı saç renkleri  kısa abiye saç modelleri

Çok Yönlü Kesimler

Yukarıda gördüğünüz örnekler ise çok yönlü saçlara örnektir. Okulda, iş te, parti de ve davetlerde kullanılabilir. Solda ki örnek daha spor sağda ki ise daha derli toplu abiye olarak bile kullanılabilecek, iş kadını modelidir. Yuvarlak kesilmiş her iki ön taraftanda tutamlar bırakılmış. Arkası ön tarafa göre daha kısa olan güzel, alımlı bayanlar için tasarlanmış bir kısa saç modelleri örneğidir.Categories : Saç Modelleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)