Kahkül Saç Modelleri

Yazan 11 Mar, 2012

Bugün kahkül saç modelleri üzerinde duracağız. En çok kimlere yakışır? Kahkül modelleri özellikleri, kullanım nedenleri nedir anlatacağız. Kahküllü Modelleri kullanmamız için saçlarımızın önlerinin uzun olması gerekir. Yüz şeklimize göre düşünürsek yuvarlak yüzlerin tercih etmemesi gereken saç modelleri arasındadır. Kahkül modelleri bazı kusurlarımızı kamufle etmekte başarılıdır. Bu elmacık kemiği çıkıklığı, alın genişliğini daraltma gibi, sivri çeneyi yumuşatma gibi özellikleride bulunmaktadır. Bunların dışında kahkül saç modelleri gözleri ön planda tutmaktadır. Eğer güzel gözlere sahip iseniz mutlaka kahkül modelleri denemelisiniz. Gözlerin ön planda olduğu için göz makyajı teknikleri araştırılması ve uygulanmasıda gerekebilir. Bu sizin tercihinize kalmıştır. Birde kahkül modelleri düz saçlı bayanlarımızın saç yapısına daha uygun olduğunu söylemeliyiz.

Kahkül Saçları  Kahkül Saçlar

Kimler Kullanabilir?

Kahkül saçlar yuvarlak yüzlere sahip bayanlarda pek hoş durmaz çünkü kahkül yüzü yuvarlar. Zaten yuvarlak olan yüz kahkülle daha yuvarlak görünebilir. Yuvarlak yüzlere sahip olup Kahkül Modeli kullanmak istiyorsanız yukarıda sağdaki yandan kahkül modelleri olarak bilinen stili kullanması gerekmektedir. Elmacık kemikleri çıkık bayanlar için daha ideal bir seçimdir. Elmacık kemiklerinden aşağı uzanan saç tutamları süper bir görünüm vermektedir. İnce yüzlü bayanlar için en doğru tercih kahkül saç modelleri olarak bilinir.

Eğer saç  yapınız düz ise, bu saç kesimleri yine sizin için doğru bir seçimdir. Dalgalı saçlarda kötü bir görünüm vereceği için tercih edilmez. Dalgalı saçlara sahip olupta illede kahkül istiyorum diyorsanız saçlarınıza fön uygulaması yapmak zorundasınız. Dalgalılar için yana ayrılan yandan kahküller daha uygundur.  Bir bombe ve geniş alına sahip iseniz kahkül kesimleri ile alnınızı gizleyebilirsiniz.

Kahkül Saç Modelleri  Kakül Saç Modelleri

Katlı Kesimlerde Kahküller

Yukarıda ki örneğe dikkatlice bakarsanız katlı bir kahlülün tercih edildiğini görebilirsiniz. Aslan yelesi gibi kesimlerin de uygun olacağı bir stil olduğunu belirterek yıllardır çok fazla tutulan şekiller arasındadır. Kahkül havalı, hacimli ve saçları hareketli gösteren modellerdendir. Saçlara yapılan katlar saçları hareketlendirir, hacim katar daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Kahkül kesimine güzel bir alternatif katlı kahküller olabilir. Aslan Yelesine örnek aşağıdaki kahkül kesimlerdir.

Kakül Modelleri  Kahkül Modelleri

Kahkül Saç Modelleri’nde Saç Bakımı

Esktra bir bakım gerektirmez. Normal saç kesimlerinde saçlarınıza nasıl bakıyorsanız kahküllerde de öyle bakmanız gerekir. Saç bakımı saç yapınızla ilgili bir şeydir. Eğer saçlarınız da saç boyanız var ise boyalara zarar vermeyen şampuanları tercih ediniz ve mutlaka renk koruyucu saç kremleri kullanmanız önerilmektedir. Birde kahküllü saçlar uzun olacağı için hacim katan saç kremleri veya doğal saç bakımı yapılırsa daha güzel ve daha sağlıklı bir saçlara sahip olabilirsiniz.Categories : Saç Kesimleri, Saç Modelleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)