Kahverengi Saç Renkleri

Yazan 8 Mar, 2012

2012 en trend saç renkleri arasında kahve tonları en üst basamakta yerini aldı. Kahve tonları en çok kullanılan saç boyası olarak tescillendi. Çünkü kahvelerin seçeneklerinin fazla olması, her bayanın kolayca kullanabilmesi, ten rengi uyumunun kolay olması, evde kolayca uygulanabilmesi bu saç rengine rağbeti artırmaktadır. En çok tercihler çikolata tonları, kahve kızıllar, açık kumral olarak görülüyor. Yine 2012 yılının doğallığa doğru akması kahve saç renkleri nin kullanımını çoğaltmıştır. Herhalde en çok doğallığa bu saç rengi yakındır. Katlı kesimlerde ve asimetrik kesimlerde kahveler çok etkileyici olmaktadır. Kış saç renkleri için sıcak kahveleri tercih etmenizi altını çizerek önermekteyiz. Kahveleri röfle ve gölgeler ile daha açık renk haline getirebilirsiniz.

Kahverengi saç renkleri  Kahverengi Saç Renkleri

Röfle ve Gölge ile Kahveleri Açma İşlemleri

Ten renginize veya zevkinize göre kahveleri açmak için en mantıklı çözüm röfle veya gölge uygulamasıdır. Saçınızın gerçek renginin bir kaç ton açık tonunu tercih etmeniz gerekmektedir. Kumral saçınıza, açık kumral veya karamel gölgeler saçlarınızı bir kaç ton açacaktır. Ten renginiz hangisini kaldırırsa onu tercih etmenizi önermekteyiz. Bal tonları da gölge renkleri arasına en uygun tercihlerden olmuştur.  Eğer renkli gözlere sahip iseniz yine renk açma işlemi size göre bir işlemdir. Açık kumrallar, kahve üzerine bal tonları gölgeler renkli gözleri ön plana çıkarmaktadır. Özellikle ela ve bal rengi gözler için bu söz konusudur.

Kahverengi Saç Renkleri  Kahverengi saç renkleri

Çikolata Kahve Tonları

Çikolata tonları açık koyu ve kızıllıklar barındırmak üzere 3 çeşittir. Hatta evde kendinizin uygulayabiliceği Kolestonun Köpük Saç boyaları çıktı. Evde kendiniz 30 dakika sürede bunu saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Karamel çikolata ve sıcak çikolata bu yıl en çok tercih edilenler oldu. Fakat bakır çikolata ve kızıllıklar barındıran tonlarda ilgi çekicidir. 2012 yılında bu tonlara rağbet büyümüş ve trend  haline gelmiştir. Doğru tercih için saç renkleri konusu üzerine eğitim almış bir uzman kuaföre kendinizi teslim etmeniz gerekir. En iyi kararı onlar verebilmektedir.

Kahverengi saç renkleri  Kahverengi saç renkleri

Ten Rengine göre Kahve Tonları

Beyaz Tenliler için; Kahve tonları saç boyaları içerisinde kızıl ışıltılar barındıran, çikolata kızıl, bakır çikolata gibi tonları tercih etmeleri doğru bir karar olacaktır.  
Bronz Tenliler için; Koyu kahve tonları tercih edilmesi doğru bir karar olacaktır.
Buğday Tenliler için ise; Kumral tonları tercih edilmesi doğru karardır. Fakat koyu kahveler koyu kumrallar, çikolata kahve tonları tercih edilebilir.
Pembe Tenliler için; Sıcak çikolata bu yıl en çok kullanılan saç rengi trendi ve tam size göre mutlaka denemelisiniz.Categories : Saç Renkleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)