Sarı Saç Renkleri

Yazan 30 Mar, 2012

Sarı saç renkleri her zaman gözde  olan, her bayan tarafından benimsenen, erkeklerinde beğendiği bir saç rengidir. Sarı saç rengini kullanmak çok kolay değildir. Çünkü saç bakımı gerektirmektedir. Açık tonlarda olduğu için kırıkları, elektriklenmeyi çok çabuk farkedilebilir. Bunların dışında parlak ve canlı görünmesi çok önemlidir. Sarı saç rengi tonlarıdikkat çekici renkler arasında olduğu için doğal saç maskesi kullanmak yerinde bir karardır. Saçları pürüzsüz ve canlı göstermek için bitkisel formüller vardır. Bu formüller sayesinde saçlarınız bebekliğinizdeki gibi canlı ve ışıl ışıl parlak olabilir. Evde bir kaç dakika da yapabileceğiniz tarifleri sitemizde de bulabilirsiniz. Bunların dışında saçlarınız eğer boya ise renk koruyucu formüller piyasa da satılmaktadır.

sarışın saç modelleri  Sarı Saç Modelleri

Kaç Çeşit Sarı Renk Tonu Vardır?

Piyasada en çok kullanılan ve satılan saç rengi boyası olduğundan fazlaca rağbet görmektedir. Bu yüzden bir çok renk tonu bulunur. Bunlardan el popüler olanları sırası ile altın sarısı, açık sarı, dore sarı, bakır sarı, bal köpüğü, ballı bisküvi rengi, platin sarısı, bronz sarısı, doğal sarı ve küllü sarı saç rengi gibi çeşitleri bulunmaktadır. En zengin çeşitleri ile Loreal, Koleston ve Garnier de çeşitleri vardır. Siz renk seçimine karar verirken sadece hoşunuza giden tonları zevkinize göre seçemeyeceğinizi bilmenizi isterim. Ten renginize göre sarı tonları tercih edebilirsiniz.

Sarı saç renkleri modelleri  Sarı saç renkleri

Sarı Saç Kimler İçin Uygundur?

Genel de açık tenli ve renkli gözlü bayanlar için muhteşem seçim der uzmanlar. Fakat bir çok ten rengine sahip bayan sarı saçları kullanabilir. Örnek verecek olursak bronz tenliler daha koyu sarıları tercih etmelilerdir. Buğday tenli bayanlar sarının bir çok renk tonunu kullanabilmektedir. Açık tenlilerde altın sarısı mükemmel bir seçimdir. Açık tenliler platin sarı renklerini de tercih edebilirler. Bal köpüğü ise beyaz tenlilerin yanı sıra bronz ve buğday tenlilere de uygundur. Esmer tenliler sarının gölgeli renklerini kullanmaları gerekir. Esmerler için sarı saç pek uygun değildir. Sarı saç rengi için makyaj seçenekleri ise oldukça zengindir. Sarı saç makyaj ister diye bir kural yoktur fakat makyaj ile uyumu mükemmelin ötesindedir. Makyaj yapmıyorsanız daha çok bal tonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sarı saçlar  sarışın saçlar

Sarı Saçın Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sarı saç öncelikle parlak ve canlı olmalıdır. Parlak saç için limon suyu ve sirke iyi gelmektedir. Bunun dışında yumurta sarısı ve zeytinyağı ile yapacağınız karışımı saçlarınıza uygulayarak 15 dakika kadar saçlarınızda bekletin ve daha sonra saçlarınızı durulayınız.

Canlı saç için ise aktarlardan alacağınız hint yağını saçlarınıza uygulamanız yeterlidir. Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı ile saçlarınıza bir karışım yapar uygularsanız saçlarınıza canlılık katar. Bu da sarı saçlarınızın ahenkle dans etmesi demektir.Categories : Saç Renkleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)