Sezonun Güncel Saç Modelleri

Yazan 9 Tem, 2012

Yazın gelmesi ile yeni sezonda, güneşli günlerde hangi saç modelleri bizler için uygundur. Hangi saç modelleri trend olmuştur bakıp inceleyelim. Bu yaz orta uzunluktaki saçlar ve dalgalı modeller listenin birinci sırasında yerini almıştır. Yumuşak görünümlü saçlar, ipeksi ve parlak görünümler moda  durumda. Yani bakımlı saç modelleri kullanmak gereklidir. Saçlarınıza parlaklık vermek için en doğru yol parlaklık veren saç serumları dır. Aşağıda örneklerde gördüğünüz üzere saçların parlak ve bakımlı olduğu doğru bir karardır.  Saçlarımıza saç maşası ile doğal dalgalar yaratmanız yine sezonun doğru bir kararıdır.

yaz-icin-sac-modelleri yaz-icin-trend-modelleri

Yumuşak ve Islak Modeller

Yukarıdaki modelleri incelediğinizde sağdaki örnek resimde yumuşak bir görünümün ön planda tutulduğu. Bakımlı ve parlak bir saç ile uçların yumuşatıldığı omuzlara düşen tutamların gizemliliği saç modelini oldukça çekici yapmıştır. Diğer örnek incelendiğinde saç rengi ile modelin bütünleştiği ön plana çıkmıştır.  Zarif ve spor bir model olarak göze çarpan saç modeli orta boy kesilmiş ve ıslak bir stil ile şekillendirilmiştir. Islak görünüm veren ve şekillendirme özelliği olan sprey ile saçlar bakımlı ve çekici olarak görünmektedir. Bu tip saç  modelleri evde kolayca yapılabilmekte ve çok zaman kaybetmenize neden olmamaktadır. Sabahları işe veya okula giderken bir kaç dakika ile sadece el hareketleri ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

orgu-stilleri at-kuyrugu-stilleri

Örgü ve At Kuyruğu Stilleri

Yukarıdaki örneklerde farklı stiller mevcuttur. Örgü stilleri farklı minik minik örülmüş, ön kısıma doğru sallandırılmış orta uzunluktaki saçlarda yüzün her iki tarafında fransız örgü stili uygulaması yapılmış ve çok kibar, zarif bir model yaratılmıştır. At  kuyruğu modelleri de yazın sıcağında ferahlamanıza yardımcı olur.  At kuyruğu basit fakat örgü saç modelleri ile birleştirilince muhteşem olan saç stillerindendir. Davetlerde, yemeklerde, iş gününde kullanabileceğiniz hem spor, hemde abiye kıyafete uygun olan bir stil olarak bilinmektedir.

kisa-yaz-stilleri kısa örgü stilleri

Yaz için Kısa Saç Modelleri 

Bu sezonda yazın en çok kısa saç tercih ediliyor. Orta uzunluktaki saçlar daha trend olsada bayanlarımız sıcaktan bunalarak saçlarını daha kısa kestirmektedirler. Kısa saçlarda dağınık stiller, farklı örgüler, hacimli ve bakımlı saçlar oldukça revaçta görünmektedir. Saçlarınıza hacim katan şampuanlar veya doğal çözümler uyguladığınızda istediğiniz gibi saçlara  sahip olabileceksiniz. Kısa saç modelleri kullanım açısında rahat, zaman kazandıran, sizi uğraştırmayan ve daha az terleyen modeller olduğu için yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir.Categories : Saç Modelleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)