Uzun Dalgalı Saçlar

Yazan 14 Ağu, 2012

Uzun dalgalı saç modelleri günümüzde çok rağbet görmekte. Uzun saçlarda toplama şekilleri nasıl olur bir inceleyelim istedik. 2012 trendlerinde dalgalı saçları tercih eden bayanların sayısı bir hayli çok. Dalgalar saçlara hem hacim katar hemde görünüm olarak hoş bir hava vermektedir. Saçlarınızı dalgalandırmak için çok uğraşmanız gerektirmez. Bir saç maşası yardımı ile saçlarınız da kolayca doğal dalgalar yaratabilirsiniz.

Örnekte verdiğimiz saç modelleri daha çok abiye, düğün törenlerinde, nişan törenlerinde ve yemek davetlerinde kullanılabilmektedir. 2012 trend saç renkleri arasında bulunan sarı tonlar, kahverengi, çikolata kahve, kahve kızıllara, bal tonlarına dalgalı saçlar çok yakışmaktadır.

uzun dalgalı saçlar  

Dalgalandırma Yöntemleri

Saçlarınızı en kolay saç maşası ile dalgalandırırsınız. El becerinize göre doğal dalgalar da yaratabilirsiniz. Saçlarınızı dalgalandırdıktan sonra saç köpüğü kullanmanızı tavsiye ederim. Hem saçlarınızda ki dalgaların kalıcı olmasını sağlar. Hemde saçlarınızın hacimli görünmesine yardımcı olur. 
İlk aşama olarak saçlarımızı yıkıyoruz. Saçlarımıza güzelce fön çekiyoruz ve saçlarımızın dalgalarını ne kadar geniş yapacaksak saç maşasına o kalınlıkta saçlarımızı dolayarak maşaya saçları sıkıştırıyoruz. Bir kaç saniye beklemesi ile maşayı hafifçe çevirerek saçları tutan clipsi açarak saçları serbest bırakıyoruz. Bu şekilde saçlarınıza doğal dalgalar verebilirsiniz. Saç maşasının kalınlıkları da saçlarınızda ki dalgaların kalınlığı bakımından önemli bir etken olur.

Bigudi ile de saçlarınıza dalgalar verebilirsiniz. Saçlarınızı bigudi ile dalgalandırırsanız hem saçlarınız daha az zarar görür hemde daha kalıcı dalgalara sahip olabilirsiniz. Daha az zarar görürden kastımız saçlara ne kadar ısı temas ederse saç o kadar çabuk yıpranır. Bigudi nin sıcak suyunun ısısı saç maşasından daha az olduğundan dolayı daha sağlıklı bir yöntemdir.

uzun dalgalı saçlar  uzun dalgalı saç modelleri

Isısız Yöntemle Saçlarınızı Dalgalı Saç Modelleri Yaratın!

Saçlarınızda hiç ısı kullanmadan dalgalar oluşturabileceğinizi biliyormuydunuz? Evet yeni bir yöntem ile saçlarınızda hiç bir ısı ile çalışan alet kullanmaksızın dalgalar yaratacağız.

Bu yöntem en doğal yöntem olarak biliniyor. Doğal dalgalar yaratıyor. Yapılı bir saç gibi durmadığı için daha salaş ve daha doğal. Çok göz alıcı dalgalar yaratıyor. Bunun için Kulak hizasından saçı alt ve üst olarak ikiye ayırıyorsunuz. Bİr tel toka ile bunları tutturuyorsunuz. Daha sonra alt kısmı tam ortadan ikiye ayırıyorsunuz bu iki parçayı bir birinin üzerine kıvırarak tel toka yardımı ile tutturuyorsunuz. Baştan uca doğru gidiyorsunuz ve ucu başa doğru tutturuyorsunuz.

Üst kısmıda alt gibi ikiye ayırıyorsunuz ve aynı yöntemle çevirerek sabitliyorsunuz. Fakat bu sefer saçları alta doğru tutturuyorsunuz. Tel toka ile tutturmayı unutmayın. Lastik tokalar saçlarınızı yıpratıyor. Bir süre böyle bekleyin. Mümkün ise böyle yatın sabah kalktığınızda saçlarınızı serbest bırakın ne kadar çok saçlarınız böyle kalırsa o kadar çok kalıcı olacaktır. Özellikle ince telli saçlar için iyi bir yöntemdir. Çünkü ince telli saçları maşa tutmaz. Sprey veya saç köpüğü ile sabitlerseniz en az 2 gün bozulmaz saçlarınız. Çok doğal ve saçlarınıza hiç zarar vermediğinden maşadan daha iyi bir yöntemdir.Categories : Saç Modelleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)