Uzun Saç Modelleri

Yazan 2 Mar, 2012

2012 için yaratıcı uzun saç modelleri fikirleri için en çok talep edilen kesimlerden örnekleri inceleyeceğiz. En iyi şekillendirme ürünleri ile saçlarınıza nasıl model verilir onu anlatmaya çalışacağız. İlk önce bu yılın trendlerinden söz edelim. Düz saçlara sahip iseniz ve düz olarak kullanmak istiyorsanız saçlarınız da canlılık ve parlaklık söz konusu olmalı. Canlılıktan kastımız saçınızın sağlıklı olmasıdır. Sağlıklı saça güzel canlı bir saç boyası ile göz kamaştırıcı bir görünüm kazanabilirsiniz. Diğer trendten bahsetmek gerekirse bu yıl sağa baksak dalgalı model sola baksak dalgalı model görüyoruz. Bu yılın bombası haline gelen dalgalı saç modelleri en çok kullanılan kısa, orta ve uzun saç modelleri olarak biliniyor.

Düz Saç Modelleri  Sarı uzun Saç Modelleri

Uzun Düz Saç Modelleri

Düz saçlarda en çok göze çarpan saçların pürüstsüz güzel olması. Canlı, renginin parladığı bakımlı saçlar her zaman moda. Saçlarınız uzun ise zaten bakım zorunluluğu bulunmakta. Saç renginiz doğal renginiz ise doğal bakım ile bu işi çözersiniz. Eğer saçlarınıza canlı bir saç boyası düşünüyorsanız çok güzel renkler bulunmakta. Mesela çikolata kahve renkleri, dore kumral, sarı saç rengi, bal renkleri gibi saç boyaları bu yılın trendleri olmuştur. Bu Renklerden kendinize göre olanı tercih ederek saçlarınıza güzelce bakım uygulamalısınız. Saç maskesi, saçlarınıza canlılık katar. Kuru saçlardan kurtulur ışıltılı saçlara sahip olabilirsiniz.

dalgalı uzun saç modelleri  uzun dalgalı saç modelleri

Dalgalı Saç Modelleri Trendleri

Bu yıl her yıl gibi en çok doğal dalgalar saçlarda moda. En çok saçlarında hareket isteyen bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Dalgalar saçlara hacim katar. Saçları hareketlendirir. Bir demir saç maşası yardımı ile saçlarınızı dalgalı hale getirebilirsiniz. Dalgalı saçlarda katlı kesimler pek uygun değildir. Düz saçlarınıza doğal dalgalar yaratırsanız daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Hafif yumuşak bukleler yüzünüzün önünden aşağı doğru serbest bırakıldığında çok doğal ve zarif bir görüntü oluşturuyor.

Bukleli Saç modelleri  Saç maşası ile geniş dalgalar

Saç Maşası ile geniş Dalgalar Yaratmak

Saç maşası kullanımı çok önemlidir. Ne kadar profesyonel kullanırsanız o kadar güzel işler çıkarabilirsiniz. Bu yıl trendlerinde dalgalı saçların geniş olarak maşaladığınız da yukarıda sağda örnekteki geniş dalgalı ve hacimli bir saç modeli yakalamış olursunuz. Bu tarz stiller uzun saçlar için ideal bir tercih olabilir. Diğer örneğimizde saçların kıvrıldığını buklelerin doğal olarak aşağıya indiğini görebilmekteyiz. Bir kıvırcıklaştıran demir çubuk ile saçları sıkıştırarak çeviriniz ve daha sonra serbest bırakınız saçlarınızda doğal bukleler yaratılmış olsun. Saç maşasına sıkıştırdığınız saç tutamları ne kadar kalın ise o kadar kalın bukleler yaratırsınız.Categories : Uzun Saç Modelleri

Comments

One Response to “Uzun Saç Modelleri”

Trackbacks

Check out what others are saying about this post...
  1. Ece Erkan diyor ki:

    Saçlarım up uzun onlar için güzel farklı bir model arıyorum yardımcı olun lütfenLeave Comment

(gerekli)

(gerekli)