Yaz için Kısa Saç Modelleri

Yazan 15 May, 2012

Geçtiğimiz günlerde uzun saçların örneklerini vermiştik. Yaz aylarının göz bebeği kısa saç modelleri ise bugün karşınızda! Zarif yapısı ve göz kamaştırıcı renkleri ile çok fazla bakım gerektirmeyen kısa saç modelleri sizlerin mutlaka beğeninizi kazanacaktır.  Modern tutum sergilemek için yüz şeklinize göre ultra kısa kesimleri de tercih edebilirsiniz. Farklı kesim tercihleri, dağınık modeller, asimetrik tercihler yaz aylarına uygun sıcak saç rengi tonları bu yıl en çok uygulananlardır. Profesyonellerin tercih sıcak tonlara dağınık stil tercihleridir. Eğer saçlarınızın evde kolayca saç boyama işlemi yapamayacağınızı düşünüyorsanız bir güzellik salonuna gitmenizde fayda var. Çünkü açık ve sıcak tonların saç boyama teknikleri daha farklı ve daha zor olabilmektedir.

Yaz Kısa Saç modelleri  yaz-kisa-sac-modelleri-2

Dağınık Stilleri Tercih Edin!

Kısa saçlarda en popüler stiller dağınık modellerdir. Spor olduğu gibi genç gösterme gibi bir başarısı da söz konusudur. Bob tarzı bir stil ile de saçlarınızı dağıtabilirsiniz. Küt kısa kesimleri de dağıtabilirsiniz. Asimetrik uçlar ve arkalarının ön kısımlardan daha kısa olduğu modeller de dağınık stillere uygun olabilmektedir. Benim en çok sevdiğim modeller ise kızıl veya karamel kısa saçların dağıtılarak oluşturulan saç modelleri dir. Saç spreyi ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Saçınızda saç şekillendirici yoksa bu modelleri yapmakta oldukça zordur. Profesyonellerin yorumları yaz sezonu için en doğru modelin bu olduğunu belirtmeleridir.

yaz-kisa-sac-modelleri-6 yaz-kisa-sac-modelleri-4

Parlak ve Sıcak Renkli Tonları Tercih Edin

Kızıl gibi, bal köpüğü gibi tonların 2012 saç renkleri modasına uygun olduğu hatırlatarak bu tür saç renklerinin yazın daha sıklıkla kullanılacağını hatırlatmak isterim. Siyah, kızıl karışımı gölgeler de bu yıl oldukça popüler durumda. Sarının bir çok rengi yaz rengi olarak kullanılabilir. Karamel, Tarçın, Bakır tonları, bakır karamel tonları, sarı röfle renkleri en uygun sıcak tonlar arasındadır. Sıcak tonlar yüzünüze neşe katar ve yaz aylarında enerji vermektedir. Parlak saça sahip olmak ise tamamen saç bakımı ile ilgilidir. Cansız ve kuru saçlardan kurtularak parlayan saçlara sahip olmak hayal değildir.

yaz-kisa-sac-modelleri-3 yaz-kisa-sac-modelleri-5

İpeksi ve Asimetrik Saç Kesimleri

Saçlarınızın ipeksi yumuşaklığında saçlara sahip olmayı bir çoğunuz ister. İpeksi saçların asimetrik kesimler ile çok uyumlu ve çok muhteşem bir görüntü aldığını hatırlatmak isterim. Yukarıda ki örneklere baktığınız da kızıl tonları ve kahve tonları üzerinde uygulamayı görebileceksiniz. Ten renginize göre belirlediğiniz bir saç rengini bu tür modeli uygulamanız oldukça basit. Saç bakımı gerektirmeyen ve özellikle doğal saç maskeleri ve doğal saç bakımı yöntemleri ile saçlarınızı yumuşatmanız yeterlidir.

Saçları Yumuşatmak için; Hint yağı, zeytinyağı ve yumurta sarısından oluşan bir karışım yaparak saçlarınıza uygulayınız. Daha sonra saçlarınızı durulayın ve bunu haftada bir kaç kez tekrarlayınınız. Saçlarınızın yumuşadığını hissedeceksiniz.

Diğer Saç Maskesi Tarifi  ; İki yemek kaşığı zeytinyağı ile bir tatlı kaşığı balı karıştırın ve biraz ısıtın. Ondan sonra soğumaya bırakın ılıkken saçlarınızın diplerinden başlayarak saç uçlarına doğru uygulayın. Daha sonra Sıcak ve nemli bir havluyu başınıza sarın. 20 dakika kadar bekletin.  Daha sonra saçlarınızı durulayın. Bu işlemi ilk başlarda hafta da 3 daha sonra 2 kez tekrarladığınızda saçlarınıza ipeksi yumuşaklığı kazandıracaksınız.Categories : Saç Modelleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)