Yaz için Orta Saç Modelleri

Yazan 14 May, 2012

Sıcak günler için orta uzunlukta olan saç modelleri uzun saçlara göre daha az bakım gerektiren modeller olduğu için yazın daha çok kullanılmaktadır. Orta kesimli saçların uzaması daha kolay olacağından uzun saçlara sahip bayanlarımız yazın daha ferah olması açısından saçlarını kestirebilmektedir. Bob kesimleri, küt kesimler, katlı kesimler bunların en favori olanlarıdır. Canlı renkler ve bakımlı saçlara sahip olmak için saçlarınızdaki kırıkları aldırarak, saç uçlarınızı kestiriniz. Şık bir saç kesimi istiyorsanız saçlarınızda ilk aşama olarak cansız kitleleri temizlemeniz gerekir. Daha sonra saçlarınızın küt, kahkül, bob gibi tarzlar geliştirerek isterseniz spor isterseniz daha iş kadını modeli uygulayabilirsiniz.
Dalgalı saçları seven orta kesim sahibi olanlar çok yakışmadığını belirtmek isteriz.

Yaz Orta Saç Modelleri  yaz orta saç modelleri

Asimetrik Kesimler ile Sıcak Tonlar Kullanın

Asimetrik kesimler çok sık kullanılmaya başladı ve bu yaz mevsiminde orta saçlarda asimetrik kesimler sıcak tonlar ile kullanılmaya başlıcak. Sıcak tonlardan kastımız Kızıl tonları, Karamel tonları, ballı bisküvi tonları gibi yüzü sıcak gösteren eğlenceli renklerden oluşmaktadır. Saçların arkasını küt kestirerek ön taraflarında ince uzun tutamların asimetrik şekillendirilmesi değişik bir tarz olabilir. Spor bir görünüm olduğu gibi günlük hayatınız için ise çok şık bir saç modelleri olarak kullanabilirsiniz. Keskin bir açı ile yüzü dik kesen saç tutamları sert bir görünüm kazandırmasına rağmen saçların ipeksi yumuşaklığında ve görünümde olması yılın trendleri arasındadır.

Yaz orta saç modelleri Yaz orta saç modelleri

Açık Tonları Tercih Edin!

Kendinize göre uygun olan saç renkleri ni keşfedin ve açın tonları tercih edin. Kullanabileceğiniz en açık tonlarda saç rengi sizlerin güneşten daha çok korunacağını sağlar. Yaz aylarında koyu renk güneşi çeker fakat açık rengin itici bir gücü vardır. Sarı tonlar bir çok bayan için ilgi çekici bir renktir. Fakat ten rengi kullanmasını engelleyebilir. Bu yüzden ten renginiz koyu ise bile açık kumral tercihleri, röfle tercihlerini, fındık kabuğu renklerinin tercihleri doğru bir seçim olabilmektedir. Ten renginize göre mutlaka bir sarı tonu uygulayabilirsiniz.

Yaz orta saç modelleri  Yaz Orta saç modelleri

Kabarık Modeller

Eğer ince uzun bir yüz şekline sahip iseniz orta saçlarda kabarık stilleri, kıvırcık modelleri, dalgalı ve  bukleli saç modelleri tercihleri sizler için doğru bir seçimdir. Omuz hizasında kesilmiş çene şekline göre tercih yapılan saç modelleri kesimleri tercih ederken yüz hatlarınızın önemini dikkate almanız gerekir. Göz hizasına kadar yapılan kesimlerde saç üstleri kabartılabilir. Saçlar ortadan veya yandan ayrılabilir. Düz saçlar için bukleler veya doğal kıvırcık görünümler yapılabilir.Categories : Saç Modelleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)