Yaz için Uzun Saç Modelleri

Yazan 10 May, 2012

Yaza uygun uzun birbirinden güzel saç modelleri tasarımlarını mercek altına aldık. Düz sade saçlar ile sıkıcı modellerden kurtulmanın zamanı geldi. Şimdi dalgalı saç furyası başkadı. Bildiğiniz gibi uzun saçların hacime ve havalı görünmeye ihtiyacı var. Yaz için seksi buklelere ne dersiniz? Saçlarımıza bukle ve dalgalar oluşturalım. Bu yaz Uzun saç modelleri heryerde göreceksiniz. Saçlarınıza hacim kazandırmak, doğal dalgalar yaratmak aslında hiç zor değildir. Saç maşası ile şekillendirebilir çok kolay ve çok kısa sürede dalgalar yaratabilirsiniz. Bunun için saç maşası kullanım tekniklerini iyi bilmeniz bir gerçektir. Sıcak rulolar, bigudiler, saç dolgunlaştırıcı ürünler dalgalı saçlar için en iyi yöntemlerdir.

Yaz için uzun saç modelleri  Yaz için uzun saç modelleri

Bukleli Saçlar Hacim Kazandırır

Bukleler romantikliği çağrıştırır. Uzun saçlarda en çarpıcı modellerdir. Üstlerden saç uçlarına indikçe saçlar bukleleşir. Bu işlemi en iyi bigudiler ile yapabilirsiniz. Saçlarınıza taktığınız bigüdileri 45 dakika kadar saçlarınızda tutmanız daha sonra saçlarınızı serbest bırakmanız gerekir. Saçlardaki buklelerde kalıcı olabilmektedir. Çok çabuk bozulmaz, düzleşmez. Buklelerin alternatifi dalgalardır. Dalgalı saçlar daha geniş olarak kıvrılır. Bunun için iyi bir saç maşası kullanıcısı olmak gerekebilir. Aslında saç maşası ile bir çok model uygulanabilmektedir. Bu yüzden her beyanın bilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Yaz için uzun saç modelleri  Yaz için uzun saç modelleri

Saç Maşası Kullanmanın Püf Noktaları

Yüksek kaliteli maşa kullanmanızı tavsiye ederim. Hem kullanım, hemde saçlarınıza vereceği en az zarar açısından kaliteli ürün kullanın. Saç maşasının teflon ve seramik olmasına özen göstermelisiniz. Saçlarınıza uygulama yaparken ise saçlarınızı iyice kurutmalısınız. Saç bakım kremini saçlarınıza uygulamış olmanız gerekir. İlk işlem olarak saç maşasını ısıtmanız gerekir. Saçlarınız ince telli ise ısı derecesi daha düşük olmalı, kalın telli ise daha yüksek ısı derecesini kullanmanız gerekir.

Maşa uygulamasına saç uçlarından başlayın ve yukarı doğru yapın. Saçın üst kısımlarını bir toka ile tutturun. Elinize aldığınız bir tutam saçı saç maşasına sarın. Dalgaların iriliğine ve büyüklüğüne göre saç tutamları alın. Sardığınız saçlar maşanın en uç kısmına doğru geldiğinde maşayı sıkın ve 7-8 saniye tutun ondan sonra saçlarınızı serbest bırakın. Saçlarınız böylelikle dalgalı olmaya başlayacaktır. Bu işlemi saçlarınızın her kısmına uygulayın.

Yaz için uzun saç modelleri  Yaz için uzun saç modelleri

Alternatif Modeller Uygulayabilirsiniz

Eğer dalga ve bukle istemiyorsanız saçlarınızı kıvırcıklaştırabilir veya düz uzun saçlarınızın uçlarına farklı renkler uygulayarak ombre renklendirmesi yapabilirsiniz. Ombre saç boyama şeklinde saç uçlarına inildikçe saç rengi değişmektedir. Yukarıda soldaki saç modeli buna örnek olarak verilmiştir. Eğer saçlarınızın daha spor olmasını istiyorsanız geometrik şekilli kesimleri denemelisiniz. Yüz çerçevesini köşeli yapabilir. Küt ve katlı kesimleri deneyebilirsiniz. Hepsi bunların alternatif olarak sıralanabilmektedir.Categories : Saç Modelleri

Leave Comment

(gerekli)

(gerekli)